STM32WB55CGU7 Overview
STM32WB55CGU7 Technical Specifications
| Parameter | Specification |
|---|---|
| Core 1 | Arm Cortex-M4 64 MHz |
| Core 2 | Arm Cortex-M0+ 32 MHz |
| Flash Memory | 1 MB |
| RAM | 256 KB |
| Wireless Protocols | Bluetooth 5.0, IEEE 802.15.4 |
| Operating Voltage | 1.7 V to 3.6 V |