STM32WB05TNF6TR Overview
STM32WB05TNF6TR Technical Specifications
| Parameter | Specification |
|---|---|
| Core Processor | Arm Cortex-M0+ (64 MHz) |
| Wireless Protocol | Bluetooth 5.0 (LE) |
| Flash Memory | 192 KB embedded Flash |
| SRAM | 24 KB |
| Operating Voltage | 1.7 V to 3.6 V |
| Package Type | 32-pin VFQFPN |
| Clock Sources | Internal HSI 16 MHz, LSI 32 kHz, external crystals |
| Temperature Range | -40 ??C to +85 ??C |
| Power Consumption (RX) | Approx. 3.4 mA |
| Power Consumption (TX) | Approx. 6.3 mA at 0 dBm output |