PN7150B0HN/C11006Y Overview
PN7150B0HN/C11006Y Technical Specifications
| Parameter | Specification |
|---|---|
| Operating Voltage | 2.7 V to 3.6 V |
| Communication Interface | I2C (up to 400 kHz) |
| Supported NFC Protocols | ISO/IEC 14443 A/B, FeliCa, ISO/IEC 15693 |
| Operating Temperature Range | -25 ??C to +85 ??C |
| Power Consumption (Active) | Typically 15 mA |
| Power Consumption (Standby) | Typically 2 ??A |
| Data Rate | Up to 424 kbps |
| Package Type | QFN-32 (5 mm ?? 5 mm) |