JANKCCM2N3500-Transistor-Die Overview
JANKCCM2N3500-Transistor-Die Key Features
JANKCCM2N3500-Transistor-Die Technical Specifications
| Parameter | Specification |
|---|---|
| Collector-Emitter Voltage (VCEO) | 350 V |
| Collector Current (IC) | 2 A (continuous) |
| Power Dissipation (PD) | 30 W (max) |
| DC Current Gain (hFE) | 40 ?C 160 |
| Transition Frequency (fT) | 3 MHz (typical) |