JANKCCG2N3500-Transistor-Die by JANKCCG2N – High-Performance Transistor Die Package
JANKCCG2N3500-Transistor-Die Overview
JANKCCG2N3500-Transistor-Die Key Features
JANKCCG2N3500-Transistor-Die Technical Specifications
Parameter Specification
Collector-Emitter Voltage (Vce) 350 V
Collector Current (Ic) 5 A (continuous)
Power Dissipation (Pd) 75 W (max)
Gain Bandwidth Product (fT) 50 MHz
Transition Frequency 50 MHz
Junction Temperature (Tj) 150 ??C (max)
Package Type Die (unpackaged)
Base-Emitter Voltage (Vbe) 5 V (max)