BR246D-320B2-28V-023L Overview
BR246D-320B2-28V-023L Technical Specifications
| Parameter | Specification |
|---|---|
| Nominal Voltage | 28 V |
| Maximum Current | 320 A |
| Power Rating | 246 W |
| Operating Temperature Range | -40??C to +85??C |
| Package Type | Standard industrial module |
| Thermal Resistance | 0.23 ??C/W |
| Switching Frequency | Not specified |
| Input Voltage Range | Up to 32 V |
| Output Voltage Regulation | ??2% |
| Mounting Style | PCB mount |
BR246D-320B2-28V-023L Key Features
- High Current Capacity: Supports up to 320 A allowing for power-intensive industrial applications without compromising performance.